Postup na výrobu plienkovej torty začnite tým, že si zvolíte spôsob uloženia plienok.

Uloženie plienok môžete vykonať dvoma spôsobmi:

  • voľné – zložené do kruhu, kde vám ako pomôcku doporučujem použiť tortové formy, ktoré vám držia tvar a vy len pridávate plienky dokola
  • stočené – do rolky – každú plienku stočte a spevnite gumičkou, alebo špagátom. Rovnako ich ukladáte v kruhu, ale rátajte s väčšou spotrebou. Viac kusov plienok ovplyvní aj výslednú hmotnosť plienkovej torty.
  • Pre ktorý typ ukladania sa máte rozhodnúť? Voľné sú vhodné pri jednoduchom dekorovaní stuhou, alebo ľahšími doplnkami napr. z papiera. Stočené sú vhodné pri dekorovaní s ťažšími predmetmi ako sú napr. drogistický, alebo potravinový tovar.

Materiál a pomôcky:

Podložka – väčšinou má tvar kruhu viď- cukrárske, tortové podložky

Stredová výstuž – kartónová rolka, dutinka /ak miniete kuchynské utierky – rolku nevyhadzujte/

Lepiaca pištoľ – šikovná vec a dá sa kúpiť v predajni s kreatívnymi potrebami. Nezabudnite náplne

Nožnice – najlepšie aké doma máte

Plienky – na výber sú jednorazové, bavlnené, látkové. Môžete ich aj kombinovať. Ovplyvniť Váš výber môžu recenzie, alebo skúsenosť mamičiek a to: na cenu, obľúbenosť, šetrnosť k prírode

Gumičky/špagát – potrebujete ich na zabezpečenie stability torty a jednotlivých plienok.

Špajle/slamky – tieto pomocníčky sú dôležité pri umiestnení dekorácii

Dekorácie – všetko alebo nič 🙂 – je to na Vašom rozhodnutí – stuhy, juta, papier, hračky, drogéria, potraviny, textilná výbavička alebo niečo pre budúcu mamičku alebo otecka

Načasovanie – je dôležité vedieť, kedy idete tortu darovať – hlavne pri jednorazových plienkach.

Ak ešte bábätko nie je na svete, tak zvoľte najmenšiu veľkosť .

V čase, kedy sa už malá princezná alebo malý princ raduje zo života, treba zvoliť podľa aktuálnej váhy a adekvátnej veľkostnej kategórie plienok.

POZOR, nie všetky novorodeniatka majú štandardnú váhu 🙂

Postup:

Podložku spojíte s papierovou rolkou pomocou lepiacej pištole. Uložíte plienky podľa toho, či chcete jednoposchodovú alebo viacposchodovú plienkovú tortu. Výšku stredovej rolky prispôsobíte /odstrihnete/podľa potreby. Po zložení si každé poschodie spevnite gumičkou, alebo špagátom po obvode, aby sa torta nerozpadla .

Dekorovanie – zábava pokračuje

Ak sa rozhodnete, že torta bude len z plienok a máte rady jednoduchú krásu, tak ju dekorujte iba stuhou, jutou, alebo iným materiálom tak, že prekryjete miesto, kde ste gumičkou/špagátom/ spevnili plienkové poschodia.

Ak sa rozhodnete, že torta bude viac dekorovaná, postupujte rovnako a pridajte hračky, detskú kozmetiku, potraviny, fľašku, cumlík, podbradník, topánočky, ponožky, oblečenie/ atď. V tomto okamihu sú našimi pomocníčkami drevené špajle /slamky, ktoré poslúžia ako opora dekorácii. Následne ich zapichujte a ukladajte medzi plienky.

Kreativita Vám určite napovie, ako a kde to všetko poukladať .

Farbu a tému dekorácie môžete voliť podľa toho, čo obľubuje budúca mamička/otecko. Folklór, šport, hudbu, faunu, flóru, rozprávku, štýl zariadenej detskej izby………. alebo sa rozhodnite len tak, podľa seba a dostupných materiálov.

Obal je súčasťou darčekov. Na výber máte celofán, tyl, krabicu na tortu/viď cukrárske obaly/ alebo nič 🙂

Dajte svojej fantázii slobodu a  vytvorte darček s láskou a  s  radosťou.

​Ak  máte kreatívnu náladu, ale nemáte čas, zvoľte niektorú z mojej ponuky alebo plienkovú tortu  typ 99-Plienková torta Ja sama/Ja sám a dokončite ju podľa vašich predstáv.

Pre vytvorenie plienkovej torty  podľa vašej potreby zozbierajte všetky dôležité údaje.