Podľa mojich skúseností by som tvorenie plienkovej torty začala zvolením spôsobu uloženia plienok.

Uloženie plienok môžete vykonať dvoma spôsobmi:

  • voľné – zložené do kruhu, kde vám ako pomôcku doporučujem použiť tortové formy, ktoré vám držia tvar a vy len pridávate plienky dokola
  • stočené – do rolky – každú plienku stočte a spevnite gumičkou, alebo špagátom. Rovnako ich ukladáte v kruhu, ale rátajte s väčšou spotrebou. Viac kusov plienok ovplyvní aj výslednú hmotnosť plienkovej torty.
  • Pre ktorý typ ukladania sa rozhodnúť?
  • Voľne uložené plienky vám šetria čas vyhotovenia a spotrebu plienok.
  • Stočenie plienok vyžaduje čas a potrebu väčšieho počtu plienok. Využijete jej väčšiu stabilitu a pevnosť pri upevňovaní tovarov, ktoré chcete na tortu umiestniť.

Materiál a pomôcky:

Podložka – väčšinou má tvar kruhu viď- cukrárske, tortové podložky

Stredová výstuž – kartónová rolka, dutinka /ak miniete kuchynské utierky – rolku nevyhadzujte/

Lepiaca pištoľ – šikovná vec, ktorú kúpite v predajni s kreatívnymi potrebami. Nezabudnite na dostatočné množstvo náplne

Nožnice – najlepšie aké doma máte

Plienky – na výber sú jednorazové, bavlnené, látkové. Môžete ich aj kombinovať. Ovplyvniť Váš výber môžu recenzie, alebo skúsenosť mamičiek a to: na cenu, obľúbenosť, šetrnosť k prírode

Gumičky/špagát – potrebujete ich na zabezpečenie stability torty a jednotlivých plienok.

Špajle/slamky/ cake pops – pomáhajú pri umiestnení dekorácii

Dekorácie – podľa vašej potreby a nálady. Použite stuhy, jutu, papier, hračky, drogériu, potraviny, textilné produkty, alebo niečo pre budúcu mamičku alebo otecka.

Načasovanie – svoju ručne vytvorenú plienkovú tortu odovzdajte podľa danej situácie. Radosť urobíte na Baby shower oslave, ale aj po narodení bábätka.

Ak ešte bábätko nie je na svete, tak môžete zvoliť najmenšiu veľkosť .

V čase, kedy sa už malá princezná alebo malý princ raduje zo života, treba zvoliť podľa aktuálnej váhy a adekvátnej veľkostnej kategórie plienok.

POZOR, nie všetky novorodeniatka majú štandardnú váhu 🙂

Postup:

Podložku spojíte s papierovou rolkou pomocou lepiacej pištole. Uložíte plienky podľa toho, či chcete jednoposchodovú alebo viacposchodovú plienkovú tortu. Výšku stredovej rolky prispôsobíte /odstrihnete/podľa potreby. Každé poschodie po obvode spevnite gumičkou, alebo špagátom, aby sa torta nerozpadla .

Dekorovanie – zábava pokračuje

Ak sa rozhodnete pre jednoduché prevedenie, tak okrem plienok stačí dekorovanie stuhou, jutou, alebo iným materiálom tak, že prekryjete miesto, kde ste gumičkou/špagátom/ spevnili plienkové poschodia.

Pre tortu s rôznym obsahom a farebnejším prevedením postupujte rovnako, ale okrem plienok pridajte hračku, detskú kozmetiku, potraviny, fľašku, cumlík, podbradník, topánočky, ponožky, oblečenie/ atď. Na umiestnenie a uchytenie doplnkov použite drevené špajle, slamky alebo cake pops . Následne ich zapichujte a ukladajte medzi plienky.

Kreativita Vám určite napovie, ako a kde to všetko poukladať .

Farbu a tému dekorácie môžete voliť podľa toho, čo obľubuje budúca mamička/otecko. Folklór, šport, hudbu, faunu, flóru, rozprávku, štýl zariadenej detskej izby………. alebo sa rozhodnite len tak, podľa seba a dostupných materiálov.

Obal je súčasťou darčekov. Na výber máte celofán, tyl, krabicu na tortu/viď cukrárske obaly/ alebo nič 🙂

Dajte svojej fantázii slobodu a  vytvorte darček s láskou a  s  radosťou.

​Ak  máte kreatívnu náladu, ale nemáte čas, zvoľte niektorú z mojej ponuky alebo plienkovú tortu  typ 99-Plienková torta Ja sama/Ja sám a dokončite ju podľa vašich predstáv.

Pre vytvorenie plienkovej torty  podľa vašej potreby zozbierajte všetky dôležité údaje.