Pienkotorta alebo Plienková torta?

Plienkotorta, alebo plienková torta?

Nechcem svoj prvý blog venovať spisovnej gramatike.  Je úplne jasné, že  v prvej verzii je všetko vyjadrené ,, jedným šupom“. V tom  druhom je to opisnejšie.  Moje sympatie má ,,plienkotorta,,  a pred pár rokmi som netušila ,že  existuje.

V krajinách za veľkou mlákou  býva zvykom pred narodením bábätka zorganizovať oslavu nazvanú baby shower. Počas nej sa kamarátky s budúcou mamičkou stretnú, dobre najedia a zahrajú si zábavné hry. Na oslave samozrejme nemôžu chýbať darčeky. Budúca mamička je zasypaná viac či menej užitočnými predmetmi , ktoré ju majú pripraviť na blížiace sa radostné obdobie.

Jeden z populárnych darčekov je práve plienková torta .  Môže obsahovať iba jednorázové  plienky, kombináciu s látkovými plienkami a môže byť  kombinovaná aj s produktami ako je detské oblečenie, drogéria, potraviny alebo hračky.

Takýto darček  budúcu mamičku alebo otecka  určite prekvapí svojim dizajnom   a  poteší  praktickým obsahom a to  ,,jedným šupom„.

Sú ľudia, ktorí viac dbajú na slovenské tradície a zvyky, ktoré pochádzajú z iných krajín odmietajú. Príchod bábätka je v živote každého páru veľká udalosť a ak ste dostali pozvánku na baby shower, neváhajte.

Typ na darček už máte a vďaka otvorenej mysli zažijete niečo nové, na čo budete aj po rokoch radi spomínať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *