Plienky, ako darček.

Mojou hlavnou ingredienciou pre tvorbu plienkovej torty sú jednorázové plienky.

Svojou dostupnosťou sa stali obľúbené v minulom storočí a čiastočne nahradili látkové plienky, ktoré aj dnes ostali súčasťou starostlivosti o bábätká. V mojej ponuke sú aj kombinované plienkové torty, pretože každé majú svoje pozitívne vlastnosti.

Z dlhodobejšej perspektívy sú látkové plienky cenovo výhodnejšie a menej zaťažujú životné prostredie, ale jednorázové plienky sú pre moderný život komfortnejšie a šetria čas, lebo sa nemusia vyvárať,prať a žehliť:)

Rozhodujúcim faktorom pri výbere jednorázových plienok je spoľahlivosť výrobcu. Mamičky chcú zabezpečiť pre svoje bábätko pocit sucha, citlivosť k pokožke a prispôsobenie plienky pri pohybovej aktivite. Z tohto dôvodu som si z dostupných ponúk vybrala tri značky.

Najpredávanejšia je značka Pampers od Procter&Gamble. Táto spoločnosť priniesla svoju originálnu plienku Pampers na trh už v roku 1961. Pre celkový dojem používam rad Pampers premium, ktoré nemajú farebnú potlač,ale sú v čistom bielom prevedení.

Teším sa, že pre svoju tvorbu môžem použiť aj produkt slovenského výrobcu Celtex značku Baby Baby Soft, ktorý vyrába jednorázové plienky z certifikovaných materiálov bez obsahu chlóru, parfumov a latexu.

Treťou značkou sú plienky Baby Charm od českého výrobcu Ontex Turnov. Rovnako neobsahujú chlór a nie sú ani bielené.

Moderný detail jednorázových plienok je indikátor vlhkosti, ktorý upozorní, či bábätko potrebuje vymeniť plienku.

Ako sa dajú plienky podarovať v darčekovom prevedení si môžete pozrieť v mojej galérii https://www.ohbaby.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *