Prečo hračka značky TIKIRI ?

Dôvodom je, že mám záujem, aby súčasťou mojich plienkových tort boli kvalitné a bezpečné produkty pre bábätká.

Podľa dostupných informácii som zistila, že značka Tikiri vznikla na Srí Lanke a ich hračky sú vhodné už od narodenia. Očarilo ma ich jednoduché, milé prevedenie a materiály z čoho sú vyrábané.

.

Hlavný materiál je 100% prírodný kaučuk, ktorý získavajú zo stromu Hevea. Povrch je pokrytý 100% certifikovanou organickou bavlnou, ktorá je jemná, príjemná na dotyk a bez zápachu. Ich výroba je eticky udržateľná.

Používanie prírodného kaučuku namiesto syntetického kaučuku produkovaného ropou pôsobí proti klimatickým zmenám. Nákupom suroviny a úplnou výrobou produktov na Srí Lanke navyše Tikiri výrazne znižuje uhlíkovú stopu. Štandardný certifikát pre organický obsah (OCS 100) zaručuje vysledovateľnosť a integritu surovín počas všetkých fáz spracovania. Vyhovuje európskej norme EN17 a má netoxické certifikáty: Bez BPA, ftalátov a PVC.

Zaujímavosťou je, že sú ručne maľované prírodnými farbami a tak sa k Vám dostane originál. Možno nájdete malú estetickú nesúmernosť , ale o to viac ju budete mať rady. Balenie zabezpečujú z recyklovaného papiera a sójového atramentu. Tkanina Certified Garments Without Guilt (GSG) osvedčuje etické pracovné podmienky v prostredí bez detskej práce, nútenej práce, vykorisťovania alebo akejkoľvek diskriminácie.

Kto prečítal tieto riadky určite pochopil moju voľbu a možno som pomohla dať typ na darček pri príležitosti narodenia bábätka.

Zdroj:https://tikiri-toys.com/blogs a https://www.family-nation.com/tikiri-cotton-candy-unicorn-natural-rubber-and-organic-cotton-P14448.htm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *